Liposukcja ultradźwiękowa + fale infrared

LIPOSUKCJAMechanizm działania liposukcji ultradźwiękowej:

  • Bezinwazyjna alternatywa dla liposukcji chirurgicznej.
  • Połączenie 2 głowic – IR i ultradźwiękowej powoduje, że efekty kuracji są porównywalne do rezultatów osiągniętych chirurgicznie.
  • Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i długotrwały.

 

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg mający na celu redukcję złogów tłuszczu i cellulitu w newralgicznych na obszarach podatnych na tego typu defekty tj. brzuch, uda, talia, biodra, ręce. Podczas liposukcji ultradźwiękowej komórki tłuszczowe zostają poddane zjawisku zwanym kawitacją, powstają mikropęcherzyki, które ulegają implozji. Powoduje to uszkodzenie błon komórkowych adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, których zawartość jest uwalniana i metabolizowana naturalnymi drogami (uwolniony tłuszcz jest traktowany przez organizm jak ten przyjęty z pożywienia). Dodatkowo poprzedzenie zabiegu liposukcji podgrzaniem tkanki falami Infrared powoduje poprawę trofiki tkanek, przekrwienie i odżywienie, co przyśpiesza proces metabolizmu.

PROCES LIPOSUKCJI ULTRADŹWIĘKOWEJ ODBYWA SIĘ W DWÓCH ETAPACH:
1. Podgrzanie, przekrwienie tkanki falami Infrared.
Fale Infrared powodują intensywne podgrzanie skóry. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi. Podgrzana tkanka podskórna jest bardziej podatna na powstanie zjawiska kawitacji podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej.

2. Rozbijanie tkanki tłuszczowej, drenaż limfatyczny, wzmocnienie elastyczności skóry.
Kawitacja w tkance podskórnej powoduje uszkodzenie błon komórkowych adipocytów, co powoduje uwolnienie ich zawartości. Tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia.

Zarezerwuj termin